Свято 20 вересня: що категорично не можна робити в день мученика Созонта, і які подарунки накличуть біду

У неділю, 20 вересня, православна церква згадуватиме мучеників Созонта і Луку Глубокореченського. У цей день наші пращури збирали цибулю і виноград. Жінки, як правило, готували з цибулі якісь страви, або подавали обов'язково овоч до столу в сирому вигляді.

Свято 20 вересня: що категорично не можна робити в день мученика Созонта, і які подарунки накличуть біду - today.ua

Згідно з легендою, Созонт був пастухом і захищав християн, засуджених на тортури і страту. У 304 році його після відмови поклонитися поганським божкам жорстоко катували і спалили живцем.

У свято 20 вересня дотримуються багатьох заборон. Наприклад, в цей день категорично не можна брати або давати в борг. Вважається, що це призведе до неприємностей і фінансових проблем.

У Луків день забороняється дарувати маленьким дівчаткам ляльки. Люди вірили, що такий подарунок міг зробити дівчинку безплідною в дорослому житті. Не плануйте на 20 вересня сватання та весілля. Згідно з віруваннями, якщо посвататися на Луку, то дуже скоро можна розлучитися.

Небезпечно в цей день ставити на стіл взуття навіть на кілька секунд - в будинку може з'явитися самогубець. Свято 20 вересня: що категорично не можна робити в день мученика Созонта, і які подарунки накличуть біду

Народні прикмети 20 вересня

  • Шишки на деревах закрилися - до дощу.
  • Журавлі летять високо - до холодної осені.
  • Багато лушпиння на цибулі - до суворої зими.
  • Білі хмари на небі - до негоди.

Іменини 20 вересня відзначають: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євгеній, Іван, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Петро, Степан.

Раніше повідомлялося, як хасиди відсвяткували іудейський Новий рік Рош ха-Шана в Умані.

ДЖЕРЕЛОcrimea.mk.ru