Свято 20 жовтня: чому в день Сергія Печерського жінкам потрібно покривати голову і відмовитися від випічки

У вівторок, 20 жовтня, православні вшановують пам'ять преподобного Сергія Печерського. У цей день потрібно завершувати справи, які давно відкладалися. Наші предки вірили, що на Сергія не можна приймати подарунки від малознайомих людей, адже таким чином вони можуть передати свої невдачі, хвороби, фінансові труднощі і проблеми в особистому житті.

Свято 20 жовтня: чому в день Сергія Печерського жінкам потрібно покривати голову і відмовитися від випічки - today.ua

У цей день всі жінки повинні носити на голові хустку - тоді у них і голова боліти не буде, і в сім'ї пануватиме благополуччя і гармонія.

Ні в якому разі на Сергія не можна працювати з тістом: ні замішувати, ні випікати. У народі вірять, що всім господиням, які займуться випічкою 20 жовтня, Сергій Печерський принесе фінансові труднощі і бідність.

Особливо обережними 20 жовтня мають відбутися у вагітні жінки. Якщо пологи припадуть на цей день, то вони ймовірно будуть важкими. Тому вагітні моляться святому Сергію, щоб він з пологами не поспішав, адже наші предки вірили, що діти, народжені в цей день, приречені на нещасливу долю.

Також сьогодні не варто брати гроші в борг. Краще подумайте про те, де ви можете заробити.Свято 20 жовтня: чому в день Сергія Печерського жінкам потрібно покривати голову і відмовитися від випічки

Народні прикмети 20 жовтня

  • Якщо сніг випаде 20 жовтня - чекайте ранню зиму.
  • Сніг випав, але на деревах ще залишилися листя - до зими ще далеко.
  • Якщо на Сергія хороша погода, то такою вона буде протягом трьох наступних тижнів.
  • Місяць бліда і каламутна - скоро буде сніг з морозом.
  • Якщо земля снігом вкриється - на Мотрону на ноги зима встане.

Іменини 20 жовтня відзначається: Аделіна, Аліна, Вакх, Євсевій, Кесар, Леонтій, Марк, Мартініан, Пелагея, Поліхроній, Сергій, Юліан. Раніше повідомлялося, коли в жовтні очікуються перші серйозні осінні заморозки.

ДЖЕРЕЛОpodrobnosti.ua