Свято 21 серпня: що прийнято робити в день Мирона чудотворця, і яким прикметам можна довіряти

У п'ятницю, 21 серпня, в народі відзначають день пам'яті святителя Мирона Критського або Мирона чудотворця. За легендою святий займався землеробством і був єпископом на Криті.

Свято 21 серпня: що прийнято робити в день Мирона чудотворця, і яким прикметам можна довіряти - today.ua

Згідно з легендою, одного разу в комору Мирона забралися злодії і замість того, щоб перешкодити їм, він допоміг накладати зерно в мішок і підняти його на плечі. Цей вчинок перевиховав злочинців, і вони почали чесне життя. Ще за однією легендою, коли річка Тритон вийшла з берегів, Мирон повернув її назад в русло, запобігши повені.

У це свято зазвичай вирують вітри. У народі про таку вітряну погоду подейкували, що "вітри з ланцюга зірвалися". На Мирона прийнято було збирати в лісі ягоди. Вони в цей день вважалися цілющими. Також збирали опеньки та інші гриби. Свято 21 серпня: що прийнято робити в день Мирона чудотворця, і яким прикметам можна довіряти Миронов день вважається хорошим періодом для вирішення сімейних питань, а також фінансових справ. Прийнято було також в Миронів день гадати на мрію, а молодим людям - на кохану людину. Відуни в цей день прагнули нашкодити, насилаючи на людей хвороби і тугу. Саме тому на Мирона нічого не рекомендується піднімати з землі на перехрестях, щоб уникнути пристріту.

Народні прикмети 21 серпня

  • У цей день прийнято збирати в лісі ожину, пекти пироги і робити заготовки на зиму.
  • Якщо на Мирона вітер спокійний - осінь буде сонячною, якщо буря - вересень очікується непогожим.
  • Небо червоне на сході - до вітряної погоди.
  • Туман і роса вранці в Миронів день - погода буде доброю.
  • Сонце сідає за хмару - до дощу.
  • Жаби виходять на сушу і стрибають - до туману або дощу.

Раніше повідомлялося, в яких числах серпня потрібно копати картоплю і як правильно підготуватися до цього процесу.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua