У понеділок, 28 вересня, в народі відзначається день Микити-Гусятника. У цей період осені наші предки різали гусей, яких старанно відгодовували протягом літа. Дикі гуси в цей день відлітали в теплі краї, і по їх польоту судили про майбутню погоду: високо летять - до великого весняного водопілля, низько - до малої весняної води.
На Микиту-Гусятника в народі прибирали ріпу, стригли овець, вважаючи, що до зими вони обростуть новою шубою. Гусям приділяли особливу увагу. Їх різали, продавали і готували всяку всячину з домашньої птиці, запрошуючи ввечері до столу гостей. У народі говорили: "До Микити-Гусятника гусак жиру нагулює, після Микити - прогулює".
Також на Микиту-Гусятникп необхідно було задобрити водяного, щоб він не переводив гусей. Для цього забивали найкращого гусака і кидали тушку у водойму, а голову несли на пташиний двір, щоб домовик, який перераховує домашню птицю по головах, не виявив зникнення. У містах і селах 28 вересня влаштовували ярмарки і народні гуляння, а також проводили гусячі бої.
Народні прикмети 28 вересня:
- Холодний вітер на Микити-Гусятника - літо буде теплим.
- Гуси високо летять - навесні буде повінь.
- Теплий і сухий вересень - зима буде теплою.
- Якщо гусак ніс під крило ховає - до ранньої зими.
- Веселка після дощу скоро пропадає - до ясної погоди, довго стоїть - до негоди.
- Якщо криничний журавель почав скрипіти, то погода скоро зміниться.
- Якщо над лісом синіє повітря - буде тепло.
Іменини 28 вересня відзначають: Андрій, Віссаріон, Герасим, Григорій, Дмитро, Євдокія, Іван, Ігнатій, Йосип, Леонід, Людмила, Макар, Максим, Марія, Микита, Микола, Петро, Порфирій, Семен, Степан, Федот, Яків.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, що 27 вересня у Карпатах випав сніг і було знеструмлено понад сотню населених пунктів.