Свято 29 вересня: як прийнято відзначати день Святої Євфимії, і що категорично не можна робити

У вівторок, 29 вересня, православні відзначають день святої Євфимії, яка була праведною віруючою і своє життя присвятила Богу. З давніх часів в цей день заборонялося ловити рибу, а також не слід братися за нові справи, так як вони приречені на провал.

Свято 29 вересня: як прийнято відзначати день Святої Євфимії, і що категорично не можна робити - today.ua

Наші предки в день Євфимії готували птицю і і ворожили на пташиній кісточці. Тонкі кісточки віщували теплу зиму і ранню весну, а товсті і жирні - сувору зиму. Перший шматочок від смаженої курки або запеченого гусака традиційно діставався чолі сім'ї, який і гадав по кісточках.

Господині продовжували в цей день робити заготовки на зиму. Часто квасили і солили капусту з морквою, яблуками, брусницею, журавлиною.

У день Євфимії можна почути спів перелітних птахів, які носяться в повітрі зграями і готуються летіти на Південь. Тому 29 вересня ще називають в народі "пташине голосіння".Свято 29 вересня: як прийнято відзначати день Святої Євфимії, і що категорично не можна робити

Що не можна робити 29 вересня

Не варто в цей день переїжджати і відправлятися в тривалі поїздки. Вважається, що різка зміна обстановки 29 вересня може принести невдачу в фінансових і кар'єрних справах, а також спровокувати проблеми зі здоров'ям.

А ще категорично заборонено сваритися, злитися і піддаватися іншим негативним почуттям.

Рибалкам сьогодні варто почекати зі своїм хобі, адже в свято святої Євфимії бажано не підходити і не взаємодіяти з будь-якими водоймами.

Народні прикмети в день Євфимії

  • Якщо галки почали збиратися в зграї і голосно кричати, то буде стояти ясна і тепла погода.
  • Павуки плетуть павутини під час дощу, значить, він скоро закінчиться.
  • Ближче до ранку зірки на небі стали мерехтіти яскравіше, звуки чуються голосніше, а дим стелиться по землі - чекайте погіршення погоди.
  • Лебеді летять проти вітру - наближається ураган.
  • Шпаки до сих пір не відлетіли у вирій або листя на деревах пожовкло, але не опадає - осінь надовго затягнеться.
  • Теплий і сухий день - до пізньої зими.

Раніше повідомлялося, коли Україну накриють холодні зливи, а в яких областях буде сухо.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua