Свято 3 листопада: що потрібно робити в день Іларіона, і чому не можна вирушати в далеку дорогу

У вівторок, 3 листопада, православні вшановують пам'ять святого Іларіона. У цей день люди завжди намагалися сидіти по домівках, адже очікувалася негода, часто снігопад. Збиратися в далеку дорогу на Іларіона було не бажано, оскільки так можна було нагнати на себе нещастя.

Свято 3 листопада: що потрібно робити в день Іларіона, і чому не можна вирушати в далеку дорогу - today.ua

У це свято, як правило, уважно оглядали дерева. Якщо листя з них повністю опадало, то зима очікувалася холодною. Якщо сніг випадав на сиру землю і при цьому не танув, то навесні варто було чекати раннього цвітіння пролісків. Якщо сніг лягав на мерзлу землю, то наступний рік обіцяв бути багатим на урожай зернових.

Так як до доріг ставилися в цей день з побоюванням, то перехрестя прагнули об'їжджати, так як на них могла гуляти нечиста сила.

У день Іларіона прийнято було займатися домашніми справами. Жінки після приготування їжі збиралися в коло, розповідали історії і співали пісні. Старші жінки вдома вчили молодих секретам ведення господарства, вишивання та іншим жіночим заняттям. Люди вірили, що в цей день потрібно в'язати, тоді і зв'язана річ буде гріти взимку тепліше.Свято 3 листопада: що потрібно робити в день Іларіона, і чому не можна вирушати в далеку дорогу

Народні прикмети 3 листопада:

  • Сніг випав на замерзлу землю - на наступний рік буде урожай хліба.
  • Сніг випав і щільно ліг на гілках дерев - значить, найближчим часом снігопади не припиняться.
  • Яскраво-червоний захід і ясне зоряне небо - чекай морозу і ясної погоди.
  • Якщо дим йде вгору, значить погода буде ясною і сонячною.

Іменини 3 листопада святкують: Олександр, Аза, Анатолій, Олексій, Василь, Аркадій, Денис, Володимир, Захар, Дмитро, Іларіон, Іван, Марфа, Костянтин, Павло, Микола, Сергій, Пелагея, Юліан, Федір, Яків.

Раніше повідомлялося, якою буде по погоді зима в Україні, і чи варто чекати снігу.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua