Свято 31 серпня: чому на Флора і Лавра шанували коней і що заборонено робити в цей день

У понеділок, 31 серпня, в народі відзначається день Флора і Лавра. Це християнські мученики, які віддали свої життя за віру Христову. З давніх-давен їх вважають покровителями домашньої худоби, а священною твариною цього дня вважається кінь.

Свято 31 серпня: чому на Флора і Лавра шанували коней і що заборонено робити в цей день - today.ua

Згідно з легендою, мученики Флор і Лавр були навчені Архангелом Михаїлом мистецтву керувати кіньми. У стародавніх іконописних оригіналах Русі дається наставляння, що святі Флор і Лавр повинні бути написані з кіньми, чиїми покровителями вони є. Ікони із зображенням святих Флора і Лавра поруч з кіньми збереглися донині.

За ще однією легендою, Флор і Лавр ходили по селах рити колодязі, заробляючи на хліб. Одного разу під час роботи земля виритого колодязя обвалилася і засипала обох братів. Калюжка, яка стала витікати з обвалу, виявила в собі чудодійну силу: хворий кінь одного селянина одужав, випивши з неї води. Інші селяни теж пригнали до обвалу криниці своїх коней - результат був той самий. Тоді чоловіки розрили колодязь на цьому місці і виявили на його дні Флора і Лавра, цілих і неушкоджених, які тримали в руках залізні лопати. Свято 31 серпня: чому на Флора і Лавра шанували коней і що заборонено робити в цей день Наші пращури на Флора і Лавра давали коням гарненько відпочити, годували їх смакотою і пестили. Також тварин водили до церков, де кропили свяченою водою і годували з рук.

Народні прикмети 31 серпня

  • Якщо повітря в цей день чисте і прозоре - скоро почнеться погана погода.
  • Жаркий і сонячний день віщував швидкі дощі.
  • Якщо кінь фиркає і часто перебирає ногами - погода скоро зіпсується.
  • Низькі хмари і багряні зірки - до теплих днів.
  • Якщо коні поводяться неспокійно і б'ють копитами - до похмурої погоди.
  • Якщо коріння полину товсте, наступний рік буде врожайним.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в останній день літа, і де очікувати опади.

ДЖЕРЕЛОcrimea.mk.ru