У Львові поліція влаштувала підприємцям карантин вихідного дня, попри незгоду мерії

У Львові, незважаючи на демарш міської влади проти рішення Кабміну, карантин вихідного дня все одно діє. За свою справу взялися правоохоронці, на яких накладено обов'язок стежити за дотриманням умов локдауну у вихідні. Поліцейські заблокували всі найближчі ринки галицької столиці, паралізувавши їхню роботу, розповідає  видання zaxid.net.

У Львові поліція влаштувала підприємцям карантин вихідного дня, попри незгоду мерії - today.ua

Поліція з'явилася на ринках ще зранку, до початку роботи. За даними журналістів заблоковано, принаймні, чотири найголовніші ринки: "Шувар", "Краківський", "Галицьке перехрестя", "Південний", а також торговий центр на Сихові "Іскра".

У Львові поліція влаштувала підприємцям карантин вихідного дня, попри незгоду мерії

Поліцейські стоять на входах, однак нікого не затримують, а лише стежать за тим, щоб торгівці не починали своєї роботи. Ті, у свою чергу, торгівлі не починають, просто стоять, бо бояться штрафу. Щоправда, деякі відчайдухи все ж приступили до роботи. Правоохоронці їм не заважають, не втручаються в роботу фізично. Водночас, у поліції Львівщини повідомили, що від ранку отримали більше десятка сигналів щодо порушення умов карантину вихідного дня підприємцями області.

Поліцейські повідомили, що роботу з порушниками проводять однаково: починають з профілактичної бесіди, а вже по тому, якщо підприємець все ж не згортає роботи, складають адмінпротокол.

Отже, підприємцям не допоміг навіть хитрий тактичний хід львівської мерії, яка вирішила своєрідно обійти карантин вихідного дня: суботу і неділю оголосили у Львові робочими днями. Таким чином, немає вихідного – немає й карантину вихідного дня. Але такий трюк не допоміг. Поліція все одно стала на заваді підприємницькій діяльності.

У Львові поліція влаштувала підприємцям карантин вихідного дня, попри незгоду мерії

Нагадаємо, у СМІ з'явилась інформація, що карантин вихідного дня начебто планують продовжити до кінця 2020 року. Але поки офіційної дати його завершення уряд не називає.

До речі, Україна не перша, хто запровадив локдаун на вихідні. До нас уповільнити поширення епідемії в такий спосіб пробувала Туреччина. Але там це не дало очікуваного ефекту, і за кілька тижнів влада відмовилася від такого карантину. Та очевидно, українським можновладцям приклад із сусідськими граблями не допомагає, їм неодмінно треба наступити на свої.