Українські міста масово відмовляються від введення “карантину вихідного дня“: хто збунтувався першим

Карантин вихідного дня повинен дотримуватися в Україні вже з цих вихідних, 14-15 листопада. Однак, багато підприємців і мери міст не згодні з тотальним обмеженням роботи бізнесу в суботу та неділю і заявили, що не будуть дотримуватися карантину.

Українські міста масово відмовляються від введення “карантину вихідного дня“: хто збунтувався першим - today.ua

Першим від карантину вихідного дня відмовився мер Львова Андрій Садовий. Він жорстко заявив: "Давайте приймемо ще карантин обідньої перерви! На мою думку, це дурість".

Карантин вихідного дня не вводитимуть і в Слов'янську. Мер міста Вадим Лях підкреслив, що вихідний в 100-тисячному прифронтовому Слов'янську і містах-мільйонниках Києві чи Харкові має істотні відмінності.

"Наші підприємці вже багато місяців і без того працюють лише для того, щоб зберегти свій бізнес і робочі місця. А для жителів передмістя вихідні дні - єдина можливість приїхати за покупками в місто або продати тут, на ринках, надлишки вирощеної сільгосппродукції", - зазначив Лях.

Мер Рівного Володимир Хомко на цих вихідних карантин вирішив не вводити. За його словами, в понеділок, 16 листопада, в місті збереться комісія з питань ТЕБ та НС, і буде прийнято рішення щодо подальших обмежень.

Глава Мукачево Закарпатської області Андрій Балога виступив проти карантину вихідного дня в своєму місті і закликав представників малого та середнього бізнесу робити все, щоб вижити, але дотримуватися всіх необхідних умов роботи.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко, який сам хворіє коронавірусів, також не підтримує рішення Кабміну і вважає, що карантин вихідного дня недоречний для таких невеликих міст, як Черкаси.

"У вихідні наші люди в основному відпочивають на свіжому повітрі, в парках, за містом. Крім того, на мою думку, у великих супермаркетах існує набагато більший ризик заразитися, ніж у маленьких магазинчиках, які дотримуються необхідних санітарних норм. Тому такі заходи не дадуть бажаного ефекту в боротьбі з хворобою, зате можуть просто знищити малий бізнес. Тому наголошую: введення карантину вихідного дня - це велика помилка ", - зазначив Бондаренко.

Раніше повідомлялося, що міністр МВС Арсен Аваков не підтримав введення в Україні "карантину вихідного дня" і вважає, що повний локдаун був би для країни ефективніше в боротьбі з пандемією.

ДЖЕРЕЛО.obozrevatel.com