Українським школярам платитимуть по 10 тисяч гривень стипендії: названі умови отримання виплат

Українські школярі зможуть отримувати стипендію 10 тисяч гривень щомісяця, якщо наберуть по ЗНО найвищі бали. Щорічно буде виділятися по 250 таких стипендій, які отримають ТОП-10 найкращих учнів кожної області країни. Відповідне рішення оголосив президент Володимир Зеленський 29 січня.

Українським школярам платитимуть по 10 тисяч гривень стипендії: названі умови отримання виплат - today.ua

Учнів відбиратимуть з кожної області України. Кожен зі школярів буде отримувати стипендію 10 тисяч гривень щомісяця, а це 120 тисяч на рік. Важливою умовою отримання коштів буде те, що випускник обере навчання в українському вузі, а не за кордоном.

Крім того, президентські стипендії отримуватимуть переможці всеукраїнських учнівських олімпіад, і переможці міжнародних олімпіад. Сума нагороди - 20 тисяч і 100 тисяч гривень відповідно.

В даний час українські школярі отримують щомісячні стипендії від президента України за перемоги у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, але їх розмір значно менше.

Володимир Зеленський також анонсував щорічні гранти для здобуття вищої освіти за кордоном, які будуть виділятися їм особисто. У переліку будуть вузи США, Великобританії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї та інших країн. Одержувачі грантів після отримання іноземного диплома зобов'язані будуть повернутися в Україну і три роки пропрацювати на державній службі.

Раніше повідомлялося, що Міносвіти просить перевести всі освітні установи в семи областях країни в режим дистанційної роботи через погодні умови.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua