Українці розповіли всю правду, в якій країні хотіли би народитися

Автор: Марченко Любов

Щомісячне опитування Омнібус Info Sapiens поділилося даними, як відповіли українці на запитання, чи обрали б вони Україну місцем свого народження, якби в них була така можливість.

Українці розповіли всю правду, в якій країні хотіли би народитися - today.ua

Опитування проводились в різних регіонах України, серед різних вікових і соціальних груп. Тобто, автори опитування намагались охопити ним якомога більше суспільних верств, аби мати максимально достовірний результат. Загальний результат вийшов таким: 72% українців у віці від 16 років і старше хотіли би народитись в Україні. Це такий само показник, як у минулому, 2019, році, але дещо вищий, ніж у попередні роки. В 2018 було 65%, у 2014 – 68. Серед решти 28%, які не хотіли б народитися в Україні, прагнення розподілилися так: 5% хотіли б народитися в країнах Євросоюзу, 2% - в США або Канаді, і ще 2% - у Росії. Решта 14% не змогли визначитися з відповіддю.

Як розподілилися відповіді за віком

Найбільший відсоток тих, хто волів би народитися в Україні – серед людей старше 60 років. Таких 81%. Серед молоді віком 16-19 років тут хотіли б народитися лише 68%. Ще 15% - у США і Канаді.

Українці розповіли всю правду, в якій країні хотіли би народитися

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

За регіоном проживання результати вийшли такі

86% західняків, яким за 60, обрали б місцем народження Україну. Серед молоді західного регіону таких 83%. А от серед жителів Сходу України таких знайшлося лише 46%. При цьому 4% тамтешніх жителів хотіли б народитись у Росії, а от серед жителів Києва та західного регіону воліли би народитися в Росії менше за 0,5%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За мовою спілкування теж картина вийшла неоднорідна

Серед тих, хто спілкується українською, народитись в Українів хотіли би 83%. А серед громадян, які спілкуються російською – лише 58% охочих народитися в Україні.

Нагадаємо, Україну та українців привітали з днем незалежності лідери іноземних держав. Вони запевнили, що й  надалі підтримуватимуть Україну в її європейських прагненнях та бажанні відновити територіальну цілісність.