Українцям дали поради, як в морози не залишитися без електрики

Автор: Лобанова Єлизавета

На Україну насуваються морози, а це значить, що в найближчі дні похолодає не тільки на вулиці, але і в будинках українців. Люди почнуть активніше використовувати електричні обігрівальні прилади, що створить додаткове навантаження на систему електропостачання. Щоб не залишитися в мороз без світла, слід дотримуватися деяких правил.

Українцям дали поради, як в морози не залишитися без електрики - today.ua

"Взимку, особливо коли температура знижується до екстремальних значень, через одночасне включення великої кількості енергоємних приладів, мережі перевантажуються. Щоб уникнути аварій ми радимо нашим киянам раціонально підходити до електроспоживанню або збільшити договірну потужність, якщо в цьому є необхідність", - зазначив глава ДТЕК "Київські електромережі" Денис Бондар.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні на кожну оселю відведений певний прогнозний обсяг електроспоживання. Коли норма перевищується, мережі перестають працювати. На жаль, відключення електрики взимку - проблема, з якою стикаються жителі багатьох багатоквартирних будинків. Українцям дали поради, як в морози не залишитися без електрики Щоб уникнути перевантаження мережі в період включення електроприладів, в ДТЕК рекомендують українцям:

  • Віддавати перевагу енергоефективним пристроям. Вибирайте техніку А, А, А, А класу енергоефективності. Особливо коли купуєте конвектори, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски.
  • Розподіляти навантаження, включаючи найбільш енергоємні прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, побудованих до 2000 року. Їх внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.
  • Уникати пікових годин навантажень. Зазвичай цей час з 7:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00.
  • Встановити нічний режим електроспоживання і по можливості використовувати опалювальні прилади, посудомийні і пральні машини в нічний час. Це допоможе уникнути аварійних сплесків навантаження і заощадити до 50% на «нічному» тарифі.
  • Мати під рукою контакти надійного електрика, щоб в потрібний момент не панікувати, що ж робити без світла.

Нагадаємо, українці, які використовують електроенергію для опалення своїх осель, зможуть отримати субсидію на оплату комуналки.

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків