Успіння Пресвятої Богородиці: що прийнято і заборонено робити 28 серпня

У п'ятницю, 28 серпня, всі віруючі відзначатимуть Успіння Пресвятої Богородиці. Це велике свято символізує перемогу життя над смертю. Успіння - символ православної віри, в якому і печаль, і радість завжди разом. Молитва до Пресвятої Богородиці - одна з головних молитов, як і Отче Наш, тому це церковне свято - одне з найважливіших у році.

Успіння Пресвятої Богородиці: що прийнято і заборонено робити 28 серпня - today.ua

Апостоли поховали Богородицю в Гефсиманському саду, в печері, де до того були поховані її батьки і чоловік Йосип. В той день творилися різні чудеса - сліпі прозрівали, хвороби виліковували, навіть вороги християн отримували своє страшне диво і ставали на бік віри Христової. Богородиця померла тихо, немов заснула, а її тіло, як і тіло Христа, через три дні зникло, а Богородиця воскресла і повернулася на небо, до свого Сина.

У цей день прийнято йти до церкви і освячувати зрізані колоски і насіння, примовляючи: "Дай Бог, щоб на наступний рік був щедрий урожай!". Так як в цей період закінчується Пост, починаючи з 28 серпня дозволяється грати весілля і проводити обряд вінчання. Якщо дівчина самотня і мріє про заміжжя, вранці 28 серпня їй варто утриматися від спілкування з ким би то не було і побути наодинці. Успіння Пресвятої Богородиці: що прийнято і заборонено робити 28 серпня

Що заборонено робити на Успіння Пресвятої Богородиці?

З давніх-давен наші предки вірили, що ходити по росі босими ногами 28 серпня не до добра. Адже краплі води символізують сльози Богородиці. Незручне взуття також може принести нещастя. Якщо натерти мозоль на нозі в цей день, то цю людину чекає важке і нелегке життя в майбутньому. Заборонено в цей день займатися фізичною працею, рукоділлям, пранням, роботою в саду і на городі.

Народні прикмети 28 серпня

  • Якщо день теплий - бабине літо буде прохолодним
  • Якщо побачити на Успіння Богородиці іній - швидко настане холодна осінь
  • Туман віщує багатий урожай грибів
  • На Успіння Пресвятої Богородиці на небі побачити веселку - до теплої осені
  • Багато павутини - зима буде малосніжною і морозною

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні в останні дні серпня.