Вишня - корисна ягода, в якій містяться органічні кислоти, макро і мікроелементи, а також вітаміни груп А, В, С, Е, РР, Н. У 100 грамах м'якоті вишні міститься всього 52 ккал, тому погладшати можна не боятися. Однак, ця ягода несе в собі іншу небезпеку, тому зловживати нею не варто ні чоловікам, ні жінкам.
У вишневих кісточках, як і в кісточках абрикоса, міститься небезпечний для здоров'я людини амігдалін, який у травному тракті людини утворює синильну кислоту – дуже сильну отруту. Тому кісточки вишні ковтати категорично не можна.
Людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, виразками, захворюваннями легенів та цукровим діабетом кількість вишні в раціоні слід мінімізувати.
Не всі знають про те, що вишня роз'їдає зубну емаль, тому після вживання ягід не забувайте добре прополоскати ротову порожнину.
Користь вишні для чоловіків
Вишня відома як ефективний засіб для лікування імпотенції і захворювань передміхурової залози. Завдяки підвищеному вмісту цинку ягоди настійно рекомендують при проблемах сечостатевої системи у чоловіків. Вишня активно бере участь у виробленні чоловічих статевих гормонів і сперми, таким чином продовжуючи чоловікам молодість. Ягода корисна при сечокам'яній хворобі, запаленнях нирок, циститі, запобігає авітамінозу, нормалізує сон, зміцнює нервову систему представників сильної статі.
Користь вишні для жінок
Жіночий організм вишня теж омолоджує. Ягода допомагає при клімаксі, знімає болі, запаморочення. Під час вагітності наповнює організм матері дитини необхідними кислотами, знижує ризик патології внутрішньоутробного розвитку плода. Вишня справляється з запорами, покращує перистальтику кишечника, активізує травлення, що важливо для майбутніх мам. Завдяки своїй низькокалорійності стиглу вишню включають до складу дієт для схуднення. При сильних менструаціях жінкам показано пити настої з вишні.
Раніше повідомлялося, у чому шкода і користь абрикосів, і кому ці фрукти протипоказані.