Закриття шкіл і дитячих садочків в Україні: вірусологи побоюються листопада

Коронавірус поширюється по Україні все швидшими темпами, і з кожним днем все більше шкіл закриваються на карантин. Такими темпами, до листопада всі учні знову перейдуть на дистанційне навчання. Про це заявила український інфекціоніст Світлана Куніцина, описавши можливий сценарій закриття навчальних закладів.

Закриття шкіл і дитячих садочків в Україні: вірусологи побоюються листопада - today.ua

Медик вважає, що відкриття шкіл з 1 вересня було помилкою, так як самі діти хворіють COVID-19 найчастіше в легкій формі, але вони можуть переносити інфекцію і заражати інших.

"Була б моя воля, я б школи не відчиняла, тому що однозначно послаблення карантинних заходів, а початок навчального року і очна форма навчання - це дуже серйозне ослаблення карантинних обмежувальних заходів, звичайно сприятиме поширенню вірусного захворювання", - підкреслила медик.

Куніцина додала, що так як в цьому році пандемія коронавіруса збігається з сезонними захворюваннями - грипом та ГРЗ, то самий пік захворюваності слід очікувати в кінці жовтня-листопаді. І хоч вчителі та батьки наполягають на очній освіті, швидше за все всім знову доведеться перейти в онлайн-режим.

"Більше того, і педагоги, і батьки, і ті експерти від освіти кажуть, що навчання має бути очним, тобто дуже страждає процес навчання. Зараз ми бачимо, як закриваються школи, дитячі садки. Мені здавалося, що пройде місяць-два і навчальні установи закриють. Плюс воно ще збігається з сезонними захворюваннями, ГРЗ, грип. Я, чесно, боюся листопада. Епідемічно ризик дуже високий, я думаю, до листопада у нас є велика ймовірність знову перейти на дистанційне навчання ", - зазначила вірусолог.

Раніше доктор Євген Комаровський розповів, чому в українських школах по відношенню до запобіжних заходів, пов'язаних з коронавірусом, відсутня логіка і здоровий глузд.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua