Карантин вихідного дня можуть скасувати: у Раді зробили заяву

Карантин вихідного дня почав діяти в Україні вже на цих вихідних, 14-15 листопада. За цей період в країні за порушення поліція закрила понад 2400 суб'єктів господарювання - закладів громадського харчування, нічних клубів і спортзалів, і завела 9 кримінальних проваджень. У понеділок, 16 листопада, у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про скасування рішення Кабміну про введення в країні "карантину вихідного дня", так як деякі фракції вважають його неефективним.

Карантин вихідного дня можуть скасувати: у Раді зробили заяву - today.ua

Віце-спікер Ради Олена Кондратюк заявила, що Кабмін вдався до неоднозначного рішення, яке ставить громадян у безвихідне становище. Саме тому було зареєстровано спеціальну постанову №4381 про рекомендації скасувати карантин вихідного дня.

Авторами документа є нардепи Олена Кондратюк, Давид Арахамія, Ярослав Железняк, Олександр Корнієнко, Юрій Бойко, Ірина Геращенко.

Після введення карантину вихідного дня в Мережі з'явилася петиція "Ні - карантину вихідного дня!", яка набрала необхідні 25 тисяч підписів менш ніж за три дні.

Місцева влада в деяких регіонах також відмовилася виконувати вимоги Кабміну, і на вихідних у Львові, Мукачеві, Харкові, Дніпрі, Тернополі та ще ряді міст кафе, ресторани, фітнес-центри і кінотеатри не зачинялися.

"Для нас це один з виходів, коли на вихідних люди знаходяться вдома і не створюють великий потік і скупчення. Великі заробітки галузей саме в суботу та неділю як раз є підтвердженням факту, що величезні потоки людей рухаються в галузь харчування і розваг", - сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, карантин вихідного дня дозволяє перерозподілити попит з вихідних на п'ять робочих днів, зменшити потоки людей і перетин різних соціальних груп. Попередньо обмеження ввели на три тижні, проте, все залежить від поширення захворюваності в країні. Ефект карантину вихідного дня уряд розраховує побачити не менше ніж через 2 тижні.

Нагадаємо, Кабмін скасував адаптивний карантин в Україні, і тепер обмеження по роботі кінотеатрів, фітнес-центрів і громадського транспорту, проведення масових заходів діють по всій країні.

ДЖЕРЕЛОfocus.ua