В Україні збільшать тривалість освіти в школі до 12 або 13 років

Автор: Шевченко Лилия

Україна має намір перейняти досвід шкільної освіти у європейських країн-партнерів. У зв'язку з цим, планується перейти з 11-річної системи навчання на 12-ти або навіть 13-річну. Що пропонують в МОН, і коли чекати нововведень?

В Україні збільшать тривалість освіти в школі до 12 або 13 років - today.ua

У Міністерстві освіти і науки України вивчають питання про те, скільки років повинні вчитися школярі - 12 або 13? При цьому, мови про повернення до 10 класів або про те, що може зберегтися 11-річна загальноосвітня система, навіть не йде. Дітей хочуть відправляти в школу з 5 років.

Тимчасово виконуючий обов'язки міністр освіти Сергій Шкарлет підкреслив, що повернення до 10-річної освіти не буде ні за яких умов. Українські школярі повинні йти в 1 клас, як в деяких європейських державах, в 5 років і вчитися як мінімум 12 років. В Україні збільшать тривалість освіти в школі до 12 або 13 років «Це питання було і залишається відкритим для професійної дискусії. Ми повинні напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річну шкільну освіту діяло, стало зручним і ефективним для дітей, педагогів, батьків», - розповів про плани Міністерства освіти України Сергій Шкарлет.

Як приклад, Сергій Шкарлет привів систему навчання підростаючого покоління в ряді федеральних земель Німеччини, де молода людина отримує право навчатися в магістратурі, тільки коли закінчить 12 класів загальноосвітньої школи та 3,5 роки бакалаврату. У деяких країнах ЄС діти йдуть в школу в 5 років, а випускаються в 17.

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

В Україні запровадять новий документ для військовозобов'язаних, - Генштаб ЗСУ

«Це варто обміркувати, враховуючи стандарти Нової української школи, і обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції "за" і "проти"», - зазначив тимчасово і. о. міністра освіти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З даного питання висловилася також екс-міністр освіти Лілія Гриневич, вона вважає, що діти повинні вчитися в школі 12, а краще 13 років. Повернення 10-річної системи, на думку колишньої чиновниці, може привести до скорочення числа викладачів в Україні та рівня їх зарплат.

Нагадаємо, раніше Сергій Шкарлет розповів, як будуть вчитися студенти, школярі та дошкільнята в умовах карантину.