Глава МОЗ Степанов негативно оцінив перший карантин вихідного дня

Глава МОЗ Максим Степанов вважає, що перший карантин вихідного дня вийшов невдалим. Багато міст влаштували демарш, продовжуючи веселити і розважати громадян на вихідних. Незважаючи на зусилля поліції, багато громадських закладів працювали. Тому в цілому по країні карантин не вийшов, і природно, очікуваного ефекту не принесе, завив міністр під час брифінгу.

Глава МОЗ Степанов негативно оцінив перший карантин вихідного дня - today.ua

"Давайте будемо відверті: в минулі вихідні дотримання карантину вихідного дня було так собі. Ми бачили в ЗМІ численні зупинки роботи або закладів громадського харчування, або фітнес-центрів з боку Нацполіціі", - сказав Степанов.

Глава МОЗ Степанов негативно оцінив перший карантин вихідного дня Він також нагадав, що зараз в країні діє другий карантин вихідного дня. Влада не скасує його і не скасує обмежень, які з ним пов'язані. Максим Степанов говорить, що згідно з проведеними розрахунками, якщо вся країна буде дотримуватися у вихідні встановлених обмежень, то можна приборкати ситуацію: статистика захворюваності піде на спад або хоча би стабілізується.

При цьому він відповів скептикам, які заявляють, що перший карантин вихідного дня не дав відчутних результатів. По-перше, як вже сказав міністр, цей перший "млинець" вийшов грудкою. По-друге, і це вже чиста теорія, з якою не посперечаєшся, перші результати цих обмежень повинні позначитися через два тижні, не раніше.

"Є закони епідеміології, це аксіома - неможливо на наступний день після карантину побачити зменшення захворюваності", - говорить Степанов.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив: якщо затія з карантином вихідного дня потерпить фіаско, владі доведеться перейти до сценарію "Б". А це вже - повний локдаун всієї країни.