Today.ua

Ляшко розповів, хто і в якій послідовності отримає безкоштовну вакцину від коронавірусу

Віктор Ляшко розповів про послідовність безкоштовної вакцинації громадян України від коронавірусу, а також поділився, які перешкоди можуть виникнути на шляху цього процесу, інформують vesti.

Грошей для придбання вакцини від COVID-19 нашій країні має вистачити: до держбюджету на 2021 рік для цієї мети закладено 2,6 мільярда гривень, і ще 125 мільйонів доларів очікують кредитних грошей. Оскільки дефіциту вакцин не передбачається, то й "чорного ринку" препаратів для вакцинації теж не повинно бути. Тим більше що держава зобов'язується все взяти під свій контроль, говорить Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар стверджує, що організаційно до початку вакцинації Україна буде готова вже на початку лютого наступного року. Правда, так рано нам ніхто вакцину не обіцяє, навіть у рамках міжнародної програми ВООЗ. Однак ситуація може змінитися. Адже українська влада веде переговори з різними виробниками вакцин, і можливо десь вдасться закупити її раніше, ніж очікувалося.

Віктор Ляшко також озвучив послідовність проведення безкоштовної вакцинації в Україні: кому і в якій черговості будуть робити безкоштовні щеплення.

Першими, звичайно ж, будуть прищеплювати 402 тисячі медичних працівників: і тих, хто безпосередньо працює з хворими на коронавірус, і інших. Адже сьогодні вся медицина опинилася на передньому краї боротьби з COVID-19.

Далі, в другу чергу, щеплення повинні отримати учасники ООС - їх близько 41 тисячі. За ними вакцинують працівників соціальної сфери (їх близько 157 тисяч чоловік) а також осіб, які проживають в різних інтернатах, і персонал, який там працює (близько 136 тисяч).

За ними настане черга наших співгромадян старше 60 років (їх близько 10 мільйонів осіб) та працівників галузі освіти (близько півтора мільйона). Отримають вакцину також співробітники ДСНС, Нацполіціі, Нацгвардії, СБУ, збройних сил і МВС (їх в країні понад 57 тисяч осіб).

Крім того, безкоштовно будуть вакцинувати осіб, які утримуються в місцях позбавлення волі, а також працівників пенітенціарних установ. В цілому, і тих і інших, налічується близько 66 тисяч осіб.

Останніми в черзі на безкоштовну вакцинацію стоять люди, які входять до групи ризику через наявні у них супутні захворювання. Таких в Україні багато - понад 6 мільйонів осіб.

Звичайно, для всіх громадян безкоштовної вакцини не вистачить. Здоровим і таким, що не входять до груп ризику, доведеться купувати її за свої гроші. Однак не тільки в цьому криються підводні камені майбутньої вакцинації.

Виявляється, згідно з результатами опитування, організованого соцгрупою "Рейтинг", 40% українців категорично не готові робити вакцинацію від коронавірусу - ні під яким соусом. Лише 55% наших співгромадян згодні зробити щеплення, та й то за умови, що вакцина обійдеться їм безкоштовно. Тому говорити про поголовну вакцинацію населення і вироблення колективного імунітету, мабуть, поки не доводиться.

Втім, якщо темпи поширення епідемії не вдасться збити майбутнім січневим локдауном, то до літа вже небагатьом українцям знадобиться вакцина. На той час більшість наших співгромадян встигне або перехворіти на коронавірус і отримати природний імунітет, або померти від нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ