В Україні локдауна в січні не буде: Степанов назвав нову дату посилення карантину

Автор: Марченко Любов

Локдауна в Україні в січні не буде, буде жорсткий карантин. Це - принципово різні речі, пояснив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24".

В Україні локдауна в січні не буде: Степанов назвав нову дату посилення карантину - today.ua

Локдаун передбачає практично повну зупинку економіки країни, за якої залишаються працювати лише критичні галузі (охорона здоров'я, енергетика, правоохоронна і, мабуть, усе, - авт.). Під час жорсткого карантину, запланованого на січень, з 8 по 24, таких обмежень не буде. Багато галузей економіки продовжать роботу. Вводиться обмеження лише на окремі сфери життєдіяльності, які переважно стосуються дозвілля і розваг.

"Якщо локдаун в тому вигляді, в якому його вводили європейські країни, то, наприклад, у Франції ти не міг вийти з дому, не заповнивши форму. Комендантська година, максимум кілометр від будинку - це так, це локдаун. У нас же є певні сектори економіки, які закриваються, більш того, з ініціативи президента виділяються грошові компенсації ", - прокоментував ситуацію з майбутнім карантином Максим Степанов.

При цьому він підкреслив, що жорсткого карантину ніяк не уникнути. Якщо в Україні не введуть його в січні, то доведеться робити це наступного місяця. Однак на той час ситуація може взагалі стати критичною. В Україні локдауна в січні не буде: Степанов назвав нову дату посилення карантину

Популярні зараз

В Україні з 1 березня проіндексували пенсії: деяким громадянам доведеться чекати до квітня

НБУ встановив ліміти на зняття готівки у банкоматах: інформація з топ-13 банків

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 березня: хто зможе платити на 40% менше

Почалася масштабна перевірка українських біженців у Німеччині: що робитимуть з ухилянтами

"Якщо ми його не зробимо в січні, то нам його доведеться гарантовано екстрено робити в лютому на фоні великого зростання захворюваності", - заявив міністр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також зазначив, що завдяки введенню жорсткого карантину, відразу після православного Різдва, розраховують збити зростання захворюваності на 80%. Звичайно, коронавірус так не перемогти, проте вдасться хоч трохи медицині перевести подих, розвантаживши ковідні відділення.

А ось приборкати коронавірус остаточно можна лише за допомогою масової вакцинації. До речі, в Україні хочуть створити мобільні бригади для масової вакцинації населення. Завдяки їхній роботі можна буде щомісяця прищеплювати близько 700 тисяч чоловік. І ще близько мільйона зможуть зробити щеплення в стаціонарних пунктах вакцинації, підрахували в Міністерстві охорони здоров'я.