Запровадження комендантської години і “карантин вихідного дня“: в Україні готуються до посилення обмежень на фоні епідемії

Статистика захворюваності по коронавірусу в Україні йде вгору. Ще вчора було зареєстровано 8899 нових хворих СOVID-19, а сьогодні ця цифра досягла 9524 інфікованих. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що на фоні загострення епідемії влада обговорює варіант введення "карантину вихідного дня" і комендантської години.

Запровадження комендантської години і “карантин вихідного дня“: в Україні готуються до посилення обмежень на фоні епідемії - today.ua

Цілком ймовірно, що вже дуже скоро, з п'ятниці по неділю включно, в країні буде заборонено роботу всіх ресторанів (крім як на винос), а також фудкортів і розважальних зон в торгових центрах.

Вимоги до "карантину вихідного дня" будуть прописані в постанові Кабміну, і стануть обов'язковими до виконання на території всієї України. Хто і як буде контролювати дотримання "карантину вихідного дня" поки не відомо. Ймовірним днем посилення карантинних заходів стане понеділок, 9 листопада. Глава Держпродпотребслужби Києва Олег Рубан заявив, що не вважає такі обмежувальні заходи ефективними в боротьбі з пандемією.

"Карантин вихідного дня" лише передбачає зменшення соціальної активності людей, але не більше. Наприклад, люди не зможуть у вихідні дні відвідувати торгові центри або ресторани. У деяких країнах ввели такі обмеження, але поки ніхто не може сказати про ефективність такого нововведення, - зазначив Олег Рубан.

Що стосується комендантської години, то її можуть ввести як альтернативу "карантину вихідного дня", збільшивши при цьому штрафи за порушення режиму.

Раніше повідомлялося, яку епідеміологічну ситуацію в Україні прогнозують імунологи до Нового року.