У січні в Україні настане затяжний локдаун через коронавірус, який триватиме не один місяць, - інфекціоніст

Січневий локдаун, який запланований з 8 по 25 січня, тобто менш ніж на три тижні, може виявитися занадто коротким для того, щоби загальмувати розвиток епідемії коронавірусу в Україні. Для того, щоб домогтися зниження захворюваності, потрібен більш тривалий термін перебування у жорсткому карантині, вважає лікар-інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов.

У січні в Україні настане затяжний локдаун через коронавірус, який триватиме не один місяць, - інфекціоніст - today.ua

За словами медика, навіть трьох тижнів жорсткого карантину зовсім недостатнього для того, щоби переламати ситуацію. За три тижні її можна стабілізувати. Однак, щоб досягти стійкого зниження захворюваності, потрібен, як мінімум, шеститижневий локдаун.

Він вважає, що, незважаючи на офіційну статистику, яка говорить про зниження темпів поширення епідемії, насправді справи йдуть набагато гірше. Адже при цьому темпи госпіталізації ростуть. Це, швидше за все, свідчить про проблеми в тестуванні, а не про реальне зниження кількості захворювань.

"Швидше за все, є значний рух епідемії, якого ми не бачимо в цифрах захворюваності. Саме тому можливий серйозний розгін епідемії вже в кінці першого тижня січня, через що і можуть запровадити локдаун", - говорить Вадим Арістов.

У січні в Україні настане затяжний локдаун через коронавірус, який триватиме не один місяць, - інфекціоніст

До того ж, він вважає, що січневий локдаун буде не єдиний в році, що настав. Ймовірно, їх може бути два-три. Це пов'язано з тим, що в холодну пору, і це вже показав 2020 рік, рівень захворюваності на коронавірус зростає.

"Спочатку в січні, після чого в лютому-березні знову буде розгін епідемії і вже в березні - наступний. Далі після цього буде тепла пора року, коли поширеність вірусу зменшиться, а з приходом холодів, у жовтні-листопаді, знову будуть обговорювати черговий локдаун ", - міркує інфекціоніст.

Не матиме великого впливу на ситуацію і вакцинація, яку обіцяють розпочати в Україні вже в березні цього року. Адже йдеться про 4 мільйони доз вакцини, а це - лише одна десята частина населення нашої країни.

"Та ще й вакцинувати першими планують військових і поліцейських, хоча це, в основному, молоді люди, яким коронавірус не такий страшний, як літнім", - підсумував Аристов.

Нагадаємо, в Міносвіти чітко не визначилися, чи будуть на час січневого локдауна продовжені канікули для школярів, або ж діти повернуться до дистанційного навчання. Остаточне рішення цього питання віддали на відкуп місцевим департаментам освіти.

ДЖЕРЕЛОglavred.info
Лікар розповів, чи можна купатися в ополонці людям, що перехворіли на коронавірус
Купання в ополонці на Водохреща - священний обряд. Щорічно величезна кількість українців приєднуються до цієї традиції та занурюються у крижану воду. ...
Глава “Укрзалізниці“ розповів, що буде з цінами на квитки, і кого будуть возити на іржавих 50-річних електричках
Компанія “Укрзалізниця“ здійснює пасажирські перевезення собі на збиток. Тому квитки на пасажирські потяги ні за яких умов не дешевшатимуть. А в персп...
В Києві хочуть позбутися маршруток: в Раді підготували закон, який покінчить із цим видом транспорту
В Кєві, як і в усій Україні, незабаром можуть зникнути маршрутки, без яких сьогодні важко уявити пасажирські перевезення у будь-якому місті нашої краї...
Коли в Україні потеплішає: прогноз погоди від Укргідрометцентру до початку лютого
Погода в Україні до кінця січня не буде стабільною. На зміну різкого похолодання прийде потепління з опадами, але низькі температури знову повернуться...
Українцям збільшать податки, але будуть платити по дві пенсії
Вже незабаром податки на зарплату в Україні стануть вищими. Однак за це влада обіцяє українцям компенсацію - правда, відкладену у часі. Вони зможуть в...