У січні в Україні настане затяжний локдаун через коронавірус, який триватиме не один місяць, - інфекціоніст

Автор: Марченко Любов

Січневий локдаун, який запланований з 8 по 25 січня, тобто менш ніж на три тижні, може виявитися занадто коротким для того, щоби загальмувати розвиток епідемії коронавірусу в Україні. Для того, щоб домогтися зниження захворюваності, потрібен більш тривалий термін перебування у жорсткому карантині, вважає лікар-інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов.

У січні в Україні настане затяжний локдаун через коронавірус, який триватиме не один місяць, - інфекціоніст - today.ua

За словами медика, навіть трьох тижнів жорсткого карантину зовсім недостатнього для того, щоби переламати ситуацію. За три тижні її можна стабілізувати. Однак, щоб досягти стійкого зниження захворюваності, потрібен, як мінімум, шеститижневий локдаун.

Він вважає, що, незважаючи на офіційну статистику, яка говорить про зниження темпів поширення епідемії, насправді справи йдуть набагато гірше. Адже при цьому темпи госпіталізації ростуть. Це, швидше за все, свідчить про проблеми в тестуванні, а не про реальне зниження кількості захворювань.

"Швидше за все, є значний рух епідемії, якого ми не бачимо в цифрах захворюваності. Саме тому можливий серйозний розгін епідемії вже в кінці першого тижня січня, через що і можуть запровадити локдаун", - говорить Вадим Арістов.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

У січні в Україні настане затяжний локдаун через коронавірус, який триватиме не один місяць, - інфекціоніст

До того ж, він вважає, що січневий локдаун буде не єдиний в році, що настав. Ймовірно, їх може бути два-три. Це пов'язано з тим, що в холодну пору, і це вже показав 2020 рік, рівень захворюваності на коронавірус зростає.

"Спочатку в січні, після чого в лютому-березні знову буде розгін епідемії і вже в березні - наступний. Далі після цього буде тепла пора року, коли поширеність вірусу зменшиться, а з приходом холодів, у жовтні-листопаді, знову будуть обговорювати черговий локдаун ", - міркує інфекціоніст.

Не матиме великого впливу на ситуацію і вакцинація, яку обіцяють розпочати в Україні вже в березні цього року. Адже йдеться про 4 мільйони доз вакцини, а це - лише одна десята частина населення нашої країни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Та ще й вакцинувати першими планують військових і поліцейських, хоча це, в основному, молоді люди, яким коронавірус не такий страшний, як літнім", - підсумував Аристов.

Нагадаємо, в Міносвіти чітко не визначилися, чи будуть на час січневого локдауна продовжені канікули для школярів, або ж діти повернуться до дистанційного навчання. Остаточне рішення цього питання віддали на відкуп місцевим департаментам освіти.